مؤسسه فرهنگی آموزشی زبانسرا با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در زمینه آموزش زبان و دارا بودن ده ها نمایندگی در سراسر کشور، یکی از پیشروان در ارائه کلاس های مکالمه به سبک نوین است.

 این مؤسسه سال ها نماینده دانشگاه آکسفورد در ایران بوده و سابقه نمایندگی برگزاری آزمون های بین المللی LSSI از کشور انگلستان را در پرونده خود دارد. همچنین، آزمون ELSA چندین مرحله در شهر تهران و مشهد برگزار شده است. زبانسرای مشهد دارای بیش از 27 سال سابقه فعالیت در عرصه های فرهنگی و آموزشی است و اولین مرکز برگزاری کلاس های مکالمه انگلیسی به سبک جدید با سابقه ای موفق است.

برای ورود به مؤسسه زبانسرا، ابتدا آزمون تعیین سطح برگزار می‌شود تا سطح فراگیر مشخص شود. در صورتی که فراگیر از قبل با زبان آشنایی دارد، می‌تواند به طور مستقیم در یکی از دوره‌ها ثبت نام کند. هر فصل دو ترم و هر سال هشت ترم آموزشی برگزار می‌شود و طول هر ترم حدوداً 40 تا 45 روز (16 جلسه 90 دقیقه‌ای) است. کلاس‌های خواهران روزهای زوج و کلاس‌های برادران روزهای فرد برگزار می‌شود و در هر ترم علاوه بر کتاب اصلی، کتاب‌های کمک آموزشی دیگر نیز کار می‌شود. در هر ترم، یک یا چند جلسه فیلم آموزشی نیز برگزار می‌شود و کلیه سطوح آموزشی به لهجه آمریکایی تدریس می‌شود.

در سیستم آموزشی زبانسرا، 4 مهارت زبان شامل Listening، Speaking، Reading و Writing آموزش داده می‌شود و تاکید بر 2 مهارت Listening و Speaking است. در پایان هر کتاب، فراگیران در سیستم جوانان و بزرگسالان مصاحبه مستقلی توسط گروه کارشناسی انجام می‌شود و شرط ارتقاء سطح منوط بر کسب حداقل نمره مصاحبه است. همچنین، کلاس‌های زبانسرا به طور مستمر توسط گروه کارشناسی مورد بازدید و ارزیابی قرار می‌گیرند.

دوره‌های آموزشی زبانسرا شامل خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، دوره مکالمات پیشرفته، دوره‌های تخصصی IELTS CPE، CAE، FCE و سایر دوره‌های ویژه مانند دوره‌های مکالمه آزاد، آمادگی EPT، آموزش زبان فرانسه و خوشنویسی زبان انگلیسی است. همچنین، کلاس‌های OCC، دوره‌های تربیت مدرس و دوره‌های بازآموزی و حین خدمت ویژه مدرسین نیز برگزار می‌شود.